Dizi Ajansı

Dizi Ajansı hizmetimizle dizi filmlerine oyuncular temin etmekteyiz. Sizde dizi oyuncusu olmak istiyorsanız Ajans Reyting sizleri bekliyor.

Dizi Ajansı” kategorisinde Ajans Reyting dizilere bir çok yeni yüz kazandırmanın gururunu duymakla beraber aktif olarak dizi filmlerine yeni oyuncu ve yan oyuncular kazandırmaya devam etmektedir. Dizilere oyuncu temin ederken yapımcı şirketler en önce cast ajans firmalarına başvurmaktadır. Ajans Reyting olarak bizlerde Türkiye’nin önde gelen yapımcı şirketleri ile çalışmakta olup Dizi Ajansı branşında profesyonel hizmet vermekteyiz.

Dizi ajansı ne iş yapar.?
Dizi ajansı firması yapımcı şirketlere dizi oyuncusu temininde yardımcı olmaktadır. Yapımcı şirketlerin işlerini kolaylaştıracak anlamda hizmet vermektedir. Yapımcı firmaların elindeki oyuncu kapasitesi nekadar fazla olursa sunum yapacağı kişi sayısı bu doğrultuda artmış oluyor. Dolayısıyla yapımcı şirket için dizi projesine başlarken dizi ajans firmalarında cast talep etmesi büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Dizilerde oynayabilmek için eğitim gerekli mi.?
Oyunculuk mesleğinde yetenek ön planda olduğu gibi kişinin eğitim almasıda şarttır, eğitimsiz olmaz. Sizinde bildiğiniz gibi yapılan işleri görmekteyiz, dizi filmleri 1, 2 bölümden sonra yayından kaldırılıyor. Malesef bu konuda ülkemizde kendini yetiştirmiş eğitimli ve yetenekli oyuncu sayısı az durumda. Bu arz talep dengesinden dolayı malesef gerek oyuncular gerek yönetmenler eğitime gerekli önemi vermemektedir.

Son zamanlarda ülkemizde oldukça fazla olan dizi filmlerine oyuncu yetiştirmek için çalışan ajans firmaları da ister istemez bu eğitim faktörünü geri plana atmaktadır. Sektöre iyi işler kazandırmak istiyorsak oyuncu olmak isteyen adaylara gerekli eğitim ve donanımı vermek Ajans Reyting olarak bizim görevimizdir.

Dizi oyuncusu olmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli.?
Televizyon dizilerinde dizi oyuncusu olmak isteyen oyuncu adayları için önerimiz önce eğitimleri yönünde kendilerini geliştirmeleri olacaktır. Çünki oyunculuk çok ciddi bir iş,sürekli kendinizi yenilemeniz gerektiren bir meslektir. Aynı zamanda oyuncu olmak isteyen kişi hedef olarak dizi oyunculuğu olarak bakmaması gerekli. Oyunculuğu bir bütün olarak düşünmek gereklidir. Kendi yeteneklerini iyi tanımak ve bilmek açısından da tecrübeli ve dizi ajansı alanında branşlaşmış cast ajansı ile çalışması oyuncu adayına olumlu bir ivme kazandıracaktır.

Dizi ajansı oyuncu başvurularını nasıl değerlendirir.?
Öncelikle yapımcı, yönetmen ve senaristin birlikte karar verdiği başrol oyuncuları belirlenir. Başrol oyuncuları genellikle medyatik ve gündemde olan oyunculardan yada kişilerden seçilir. Daha sonrasında ise yan oyuncu seçimi yapılmaktadır. Bu süreçte tarafımıza gelen başvurular değerlendirilip yapımcı şirketlere gönderilir ve eleme süreci başlar. Böylelikle dizi ajansı firmasının aldığı başvurular içinden yan oyuncularda belirlenmiş olur.

Dizi ajansı başvurusu nasıl yapılır.?
Dizi ve sinemalarda oynamak için belli kriterler olmamakla beraber oyunculuk yeteneğinizin olması sizin için avantaj olacaktır. Oyuncu adaylarının tiyatral yeteneği ve mimiklerinin en azından orta düzeyde olması tavsiye edilmektedir.

Oyuncu ve yan oyuncu portföyümüz daha da genişleyerek, dizi ajansı hizmetimiz ile bir çok dizi ve film setlerine yeni yüzler kazandırmaya devam etmekteyiz. Yapım şirketlerine kaliteli ve donanımlı oyuncu ve yan oyuncu temini etmek Ajans Reyting olarak hedeflerimiz arasındadır.

Dizi oyuncusu olmak istiyorsanız “Ajans Reyting” profesyonel dizi ajansı hizmetimizle sizleri bekliyor.

Dizi oyunculuğu için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

DizilerinFilmlerin Yeni yüzü neden siz olmayın ?